Gajdoši Brno

Koncerty

21. 10. 2017
Fryšták
83. beseda u cimbálu
V Brně na Štymberku

17. 12. 2017
Lažany
Vánoční koncert

Kdo jsme?

Čtyřčlenné vokálně instrumentální sdružení profesionálních muzikantů z Brna.

Kdy jsme vznikli?

Bylo to už v roce 1988,u zrodu stál vynikající muzikant - dudák a flétnista Otakar Pokorný, kterého vystřídal houslista a violista Jindřich Hovorka.

Proč Gajdoši Brno?

Dudám se na Moravě říkalo gajdy. A žijeme v Brně

Co hrajeme?

Specializujeme se na osobité zpracování a interpretaci folklóru z Brněnska ale hrajeme lidové písničky z celé Moravy,Čech i ze Slovenska? Kromě lidové hudby se věnujeme i vlastnímu pojetí tzv."staré muziky",kterou interpretujeme zvukově originálně. V repertoáru i na CD máme nejkrásnější melodie a písně z gotiky,renesance přes baroko,klasicismus až po salonní hudbu. Stará hudba je často nově objevená ze starých zápisů a Gajdoši Brno jsou jejími prvními interprety.

Kde hrajeme?

Všude tam,kam nás pozvou!

Nabízíme samostatné koncerty,hrajeme na festivalech,na soukromých oslavách,na podnikových akcích, na koncertech Přátel hudby...

Hrajeme i ve světě:
reprezentovali jsme Českou republiku ve Francii, Anglii, Rakousku, Itálii, na Maltě i v Indii.

Co o nás napsali?

prof.PhDr.Miloš Štědroň - muzikolg:

Soubor Gajdoši Brno znám od založení a je mi blízký nejen umělecky,ale stejným dílem i lidsky. Spojuje totiž pěvecké mistrovství Václava Kováříka,který je současně multiinstrumentalistou a hudec od pánaboha s instrumentálním uměním převážně ženské části souboru,která mu vždy dává naléhavý jing proti jangu mužů v souboru. Gajdoši nikdy nekalkulovali se stylem,ale především zpívali a hráli výbornou a silnou hudbu. Proto je uctívám a upřímně obdivuji.


Zleva: Petr Mikulka, Naďa Chocholáčová, Broňka Schoříková, Václav Kovářík